Skip to main content

Spójrzcie na poniższe prace i zgadnijcie czy są to fotografie…czy obrazy ;) Niezwykłe dzieła, których autorką jest Alyssa Monks są świetnym przykładem sztuki hiperrealistycznej. Hiperrealizm, superrealizm lub fotorealizm ? kierunek w malarstwie XX wieku, którego celem jest przedstawianie rzeczywistości z jak największą precyzją. Termin ten po raz pierwszy zastosował Daniel Abadie w odniesieniu do twórców amerykańskich odtwarzających na płótnach fotografię.

Malarze fotorealistyczni, korzystając z założeń pop-artu, gloryfikują nieprzekłamaną rzeczywistość. Tematami malarskimi stają się wystawy sklepowe, samochody lub ich fragmenty, zdjęcia paszportowe itp. Wielu artystów rzutuje z pomocą epidiaskopu wykonane przez siebie fotografie na płótno, i maluje stricte według wyświetlanego zdjęcia. Do tego typu celów niezbędne jest absolutne mistrzostwo techniczne, choć z drugiej strony hiperrealiści byli oskarżani o wykonywanie “mechanicznej pracy” i odtwórczość.

Painting or Photo Illusion

rain

raw1 smirk will window Window_IICan you tell if these are photographs done by an amazing photographer or painting done by a talented artist? These stunning paintings are done by Alyssa Monks. Let us know if these paintings fooled you for photos also!

Many people cannot believe the fact that they are paintings until they get up close and see brush strokes. So cool!

Painting or Photo Illusion

rain

raw1 smirk will window Window_II